GPS ratuje przed śmiertelnymi upałami?

 

Co ma wspólnego lato z monitoringiem GPS? Bezpośrednio niewiele, ale przypomina mi pewną historię, ukazującą dość wyraźnie jaki wpływ może mieć posiadanie monitoringu GPS na nasze życie (i to w senie dosłownym).

Kilka lat temu znajomy z branży odwiedził klienta, u którego – co wręcz nieprawdopodobne - kierowcy CHCIELI MIEĆ monitoring GPS. Zazwyczaj wygląda to nieco inaczej - normą jest, że kierowcy nie lubią być śledzeni. W Polsce jeszcze stosunkowo mało osób wie jaką rolę może odegrać GPS gdy chodzi o życie.

Otóż na autostradzie we Włoszech podczas niewiarygodnych upałów, kolega wspomnianych kierowców dostaje udaru słonecznego. Jedyną rzeczą, którą robi zanim zjedzie na pobocze i straci przytomność, jest wykręcenie ostatnio wybieranego numeru telefonu. Szczęśliwie jest to numer szefa firmy. Ten zaniepokojony sprawdza gdzie jest auto i dzwoni po pomoc. Dzięki szybkiemu zlokalizowaniu pojazdu pomoc dociera szybko.

Diagnoza - udar mózgu z poważnymi konsekwencjami. Kierowca trafia do szpitala i parę dni leży w śpiączce. Ostatecznie wraca do siebie i żyje dalej.

Słyszałem o dramatycznym zakończeniu podobnej historii. Auto i kierowcę znaleziono po kilku dniach poszukiwań. Zawał serca.

Jedna historia, druga historia a przecież często myślimy: nam się to nie zdarzy. Jest jednak więcej powodów by myśleć zapobiegawczo.

Są w Europie nieco mniej cywilizowane kraje niż Polska, Włochy czy Francja. Kraje, gdzie wybierając się z przyczepą wyładowaną sprzętem RTV, kierowca musi się nawet i 10 razy zastanowić gdzie robić postoje, by nie obudzić się przywiązanym do drzewa. Lokalizacja i szybka interwencja mogą ocalić w różnych sytuacjach.

Opinie
"Nie miałem pojęcia jak monitoring samochodu ułatwia codzienną pracę. Dziś nie wyobrażam sobie pracy bez monitoringu GPS. Zdecydowanie polecam."
Marek, Kraków 15.12.2011
Gwarancja satysfakcji
Kupując tutaj otrzymujesz 30-dniową bezwarunkową gwarancję. Jeśli zamówienie nie spełni Twoich oczekiwań możesz odstąpić od umowy a także zwrócić zakupiony towar za który oddamy Ci zapłaconą kwotę.